Szybki samochód. Czy rzeczywiście jest potrzebny?

Szybki samochód z mocnym silnikiem to marzenie wielu mężczyzn. Czy jednak jest to marzenie, które warto spełnić? Najczęściej nie.

Takie auto niewątpliwe atrakcyjnie wygląda i na tym kończą się jego zalety. Sportowy silnik, to twarde zawieszenie, dzięki któremu auto lepiej trzyma się drogi, często niskie zawieszenie, utrudniające jazdę po dziurawych drogach, wysokie zużycie paliwa i niska użyteczność pojazdu. W sportowym pojeździe nie znajdziemy z pewnością sensownego bagażnika, co więcej, niekiedy nie znajdziemy również komfortu jazdy i odpowiedniej ilości miejsca dla kierowcy czy pasażerów. Jazda takim samochodem to oczywiście fajne wrażenie prędkości czy przyspieszenia, ale i tego możemy nie poczuć, przepisy drogowe, bowiem w Polsce są, jakie są i obowiązują wszystkich, bez względu na to, jakim pojazdem podróżuje.

Czy warto kupować taki pojazd? Jeśli chcemy być modni, z pewnością tak. Jeśli jednak chcemy by auto było przede wszystkim wygodne i użyteczne, zdecydujemy się na pojazd nieco mniej usportowiony a bardziej wygodny. Takie rozwiązanie jest o wiele lepsze, a korzystanie z takiego pojazdu zawsze jest dużo przyjemniejsze niż codzienna eksploatacja ładnego i niewygodnego pojazdu sportowego.