Sprawdź auto przed wyjazdem na wakacje

Przed wyjazdem na wakacje zawsze jest wiele rzeczy na głowie, szczególnie gdy decydujemy się na podróż samochodem. Kwestiami typowo związanymi z urlopem warto poświęcić trochę czasu na odpowiednie przygotowanie auta. pozwoli to uniknąć kłopotów i niepotrzebnego stresu podczas podróży. W samochodzie powinny znaleźć się takie przedmioty jak apteczka, gaśnica, trójkąt ostrzegawczy i kamizelki odblaskowe. Dobrze mieć również wyposażenie awaryjne takie jak linka holownicza, podnośnik i komplet kluczy, oraz rzecz jasna koło zapasowe w dobrym stanie.
Przed wyjazdem w trasę warto także sprawdzić ciśnienie w oponach. Odpowiednio napompowane opony to przede wszystkim bezpieczeństwo, ale i mniejsze zużycie paliwa. warto także skontrolować stan płynów: hamulcowego, spryskiwaczy oraz olejów. Lepiej zweryfikować poziom oleju silnikowego, a w razie potrzeby wymienić go na nowy. To niewielki koszt, a daje komfort i poczucie bezpieczeństwa.
Przed wyjazdem nie zaszkodzi wybrać się na stację diagnostyczną oraz do warsztatu, aby specjaliści zweryfikowali stan naszego pojazdu. Lepiej prewencyjnie wymienić podejrzane elementy, niż wzywać lawetę podczas podróży.
Poza sprawami technicznymi warto przygotować komplet dokumentów, z aktualnym OC na czele. W przypadku wyjazdu za granice dobrze mieć zielona kartę oraz ubezpieczenie oraz pakiet assisctance w razie nieprzewidzianych problemów.