Samochody ekektryczne

Być może już w najbliższych latach wszyscy będziemy jeździć samochodami elektrycznymi. Na razie rynek ekologicznych samochodów, szczególnie w Polsce, dopiero się rozwija. Na zachodzie, zdaniem analityków rynek samochodów elektrycznych zanotował 80% wzrost sprzedaży. Niewątpliwie najwięcej samochodów elektrycznych najlepiej rozwija się w Norwegii, Wielkiej Brytanii oraz Niemiec.
Mówiąc o samochodach elektrycznych mamy na myśli małe miejskie samochody. Okazuje się, że rynek elektrycznych pojazdów jest znaczenie bogatszy niż Tesla czy Nissan Leaf. Swoje projekty z powodzeniem na rynek wypuściły już BMW czy Renault.
W dalszym ciągu największym mankamentem elektrycznych pojazdów jest ich zasięg i pojemności baterii. Obecnie na jednym ładowaniu można przejechać dystans nieco ponad 100 km. W warunkach miejskich nie jest to problem, jednak wyjazd za miasto może stanowić barierę nie do pokonania dla kierowców elektrycznych pojazdów. W większości Polskich miast powstaje duża ilość, jeszcze darmowych, stanowisk do ładowania elektrycznych pojazdów, co ma zachęcić kierowców do wyboru ekologicznych samochodów.
Producenci w dalszym ciągu prowadzą badania w kierunku poprawy funkcjonalności pojazdów elektrycznych, wobec czego zwiększanie zasięgu pojazdów elektrycznych i ich ekspansja to tylko kwestia czasu. Trend wzrostowy widać już na zachodzie Europy.