Opony letnie i zimowe.

Wymiana opon na letnie i zimowe to rzecz naturalna, od lat większość kierowców świadomych konieczności takiej wymiany decyduje się na odwiedzenie miejsca, w którym wymienia się opony. Co roku, wiosną i tuż przed zimą, zakłady wulkanizacyjne, firmy wymieniające opony i serwisy samochodowe przeżywają oblężenie Wymiana opon zawsze wiąże się z kosztami. W większych miastach taka wymiana to około 100 złotych, w mniejszych miastach jest nieco taniej, nie oznacza to jednak, że jest tanio. Czy można oszczędzić na wymianie opon? Tak, pod warunkiem, że kupimy felgi i samodzielnie będziemy wymieniać całe koła.

Zakup felg stalowych nie jest bardzo wielkim wydatkiem. Warto się na to zdecydować, jeden komplet opon założyć na kupione felgi. Później wymiana jest prosta. Zamiast płacić za wymianę opon, po prostu w domu wymieniamy całe koła. Od czasu do czasu możemy zlecić wyważenie, jednak nie jest to konieczne bardzo często.

Zakup stalowych felg i samodzielna wymiana opon to opcja, na którą warto się zdecydować i zapomnieć o wymianie opon w drogich serwisach i firmach wulkanizacyjnych. Wymiana całych kół nie jest problemem, nawet dla kogoś, kto nie zna się na samochodach. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze, mogą przekroczyć kwotę 200 złotych w skali roku, warto więc się starać.