Koło zapasowe. Warto je sprawdzać.

Kolo zapasowe to ważne wyposażenie samochodu. W każdym samochodzie powinno się znajdować i najczęściej tak jest. Nie każdy jednak sobie zdaje sprawę z tego że należy je co jakiś czas sprawdzać.

Koło zapasowe, podobnie jak inne koła, powinno być napompowane, sprawdzanie czy tak jest, warto przeprowadzać, co kilka tygodni. W razie stwierdzonego ubytku powietrza, trzeba je po prostu uzupełnić. To jednak nie wszystko, co należy robić.

W wielu samochodach koła zapasowe mocowane są w dolnej części samochodu, W niektórych uchwyt, na którym spoczywa koło, jest przykręcany do karoserii samochodu i zdarza się, że śruby mocujące zardzewieją, zapieką. Odkręcenie mocowania koła, a więc wyjęcie koła, staje się w takiej sytuacji po prostu niemożliwe. Wystarczy sobie wyobrazić, jak to skomplikuje sytuacje, gdy koło będziemy musieli wymieniać gdzieś na drodze.

Troska o koło zapasowe pozornie wydaje się mało istotna. Tak można myśleć, najczęściej, bowiem zapominamy o tym, że ono istnieje. Warto jednak pamiętać, że w trakcje jazdy samochodem, awaria koła i konieczność jego wymiany może zdarzyć się w każdej sytuacji. Wtedy sprawne koło zapasowe, możliwe do wyjęcia z samochodu, będzie po prostu konieczne, warto więc zadbać o to by koło zapasowe w naszym aucie rzeczywiście takie było.